top of page

Testo 875-1i Termal Kamera

 

Termal kamera testo 875-1i ile malzemelere ve bileşenlerine zarar vermeden kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca endüstriyel bakımda ve üretim izlemede, arızalar oluşmadan ve yangın riski meydana gelmeden problemleri tespit edebilirsiniz. testo 875-1i ile müşterilerinizi yüksek ısıtma maliyetlerinden uzak tutarak bina termografisindeki enerji kayıplarının önüne geçersiniz. Tesisatta kaçak bulma ve ısıtma tertibatının kontrolü için de rahatlıkla kullanabileceksiniz. Termal kamera testo 875-1i ile zamandan, enerjiden ve paradan tasarruf edersiniz.

 

• Dedektör boyutu 160 x 120 piksel: 19,200 sıcaklık ölçüm noktası ile yüksek kalitede termal görüntüler elde edilir.

• SuperResolution Teknolojisi ile 320 x 240 piksel: SuperResolution teknolojisi ile termal görüntünüzdeki piksel sayısı bir anda 4 katına çıkarılır.

• Termal duyarlılık < 50 mK: Yüksek termal duyarlılığı sayesinde en küçük sıcaklık farklılıkları bile görünür hale gelir.

• Entegre dijital kamera: Gerçek görüntünün de kaydedilmesini sağlar.

• Otomatik Sıcak/Soğuk nokta belirleme: Kritik sıcaklık değerleri otomatik olarak ekranda gösterilir.

• Solar mod: Her ölçüm için, güneş ışın yoğunluğu değeri kameraya girilebilir. Bu değer her bir termal görüntü için saklanır.

Elektriksel bakımda düzenli kontroller

 

Testo termal kameralar, düşük, orta ve yüksek voltaj sistemlerinde ısı durumunun değerlendirilmesini sağlar. Termografik görüntüler sayesinde, arızalı komponentler erken tespit edilerek gerekli önleyici faaliyetler derhal başlatılabilir. Bu da yangın risklerini en aza indirir ve üretimin durmasından kaynaklanabilecek yüksek maliyetlerin önüne geçer.

 

Önleyici mekanik bakım için destek

 

Prosesle ilgili sistem komponentlerindeki olası hasar tehditlerinin güvenilir bir şekilde erken tespiti, makinelerin emniyetini ve güvenilirliğini sağlamak için önemlidir. Özellikle mekanik komponentlerden çıkan yüksek seviyede ısı emisyonları, yüksek gerilim işareti olabilir. Örneğin bu durum hatalı ayarlamaya bağlı sürtünmeden, parça toleransından veya eksik yağdan kaynaklı olabilir. Yüksek sıcaklık çözünürlükleri ile Testo termal kameralar tam bir teşhis sağlar. İzoterm özelliğini kullanarak kritik ısı durumları doğrudan cihazla tespit edilebilir ve önleyici faaliyetler başlatılabilir.

 

Binadaki hataların tespiti ve bina kalitesinin incelenmesi

 

Testo termal kameralar ile analiz, olası inşaat hatalarının bulunmasında hızlı ve etkin bir yöntemdir. Ayrıca, Testo termal kameralar inşaat kalitesinin ve doğru inşa yöntemlerinin uygulanması için de idealdir.

Binalarda oluşan ısı kayıpları, rutubet ve hava sızdırmazlığı, termal kamera ile görüntülenebilir. Bununla birlikte, ısı yalıtımındaki uygulama hataları da bulunur ve binadaki hasarlar tespit edilir - temas etmeksizin!

 

Çatıda oluşabilecek kaçaklarda yer tespiti

 

Diğer bir kullanım alanı da düz çatılarda rutubet taramasıdır. Rutubetli bölgeler, kuru olan yerlere göre ısıyı daha fazla tutarlar. Bu yüzden, güneş battıktan sonra çatı üzerindeki soğuma düzensiz olur. Testo termal kameralar ile düzensiz soğuma sonucu oluşan sıcaklık farklılıklarına bakılarak

çatıdaki rutubetli ve yalıtım sorunlu yerler tespit edilir.

 

Isıtma sisteminin ve tesisatın kontrolü

 

Testo termal kameraların kolay ve kullanıcı dostu özellikleri sayesinde, ısıtma ve havalandırma sistemleri hızla ve güvenle test edilir. Termal kamerayla bir bakış, düzensiz sıcaklık dağılımını belirlemek için yeterlidir. Radyatörlerdeki

birikintiler ve tıkanmalar güvenilir bir şekilde tespit edilir.

© 2012 VEN ESCO. 

bottom of page