top of page

Yeşil Bina Danışmanlığı


“LEED”, “BREEAM”, “PASİF BİNA”, “BEYAZ YILDIZ” SERTİFİKASI, “YÜKSEK PERFORMANSLI SÜRDÜRÜLEBİLİR YEŞİL BİNA”, "TSE GÜVENLİ YEŞİL BİNA SERTİFİKASI"  DANIŞMANLIK HİZMETİ
 

Amerikan Yeşil Bina Konseyi’nin,  yeşil bina sertifikasyon sistemi olan LEED (Leadership in Energy And Environmental Desgin) için tek yapmanız gereken bize ulaşmak. Tasarım aşamasından, sistemlerin devreye alınmasına kadar yeşil binanızın sertifikaya ulaşması yolunda tecrübeli ekibimiz ile size düşen görevleri en aza indiriyoruz. Hedeflenen sertifika derecesine ulaşılması için sizi en ufak detaylara kadar yönlendiriyor, enerji simülasyonunuzu yaparak binanızın en verimli şekilde inşa edilmesi için size yardımcı oluyoruz. 
 

ODTÜ-MATPUM’da enerji ve çevre danışmanlığının yanı sıra, 2006’da ODTÜ-MATPUM Binası ve 2007’de ODTÜ-TÜKAM Binasında enerji danışmanlığı hizmeti verilmiştir. ODTÜ Rektörlüğü ve MATPUM için “iklim dostu kampus” ve “MATPUM binalarda enerji verimliliği uygulama laboratuarı ve kapasite geliştirme” vb. AB projelerinde yer alınmıştır. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Hocaları ile çeşitli proje ve yarışmalarda danışman olarak yer alınmıştır. Ayrıca Eczacıbaşı Yeşil Ar-Ge Binası-Bilecik Projesi, “TOKİ Toplu Konut Alanlarında Kentsel Çevresel Standartlar İçin Bir Değerler Sistemi Önerisi”, Kamu binası olarak GAP Urfa Bölge Müdürlüğü’nde yer alan “GAP Başkanı Konukevi” enerji ve çevre danışmanlığı yapılmıştır.
 

ESER Yeşil Yönetim Binası-ANKARA, LEED PLATINUM SERTİFİKASI alan ülkemizdeki ilk binanın 2009 yılında tasarımından itibaren, cihaz ve sistemlerin alımından, uygulanması sürecine kadar “enerji ve çevre danışmanlığını” uzman ve ODTÜ’lü akademisyen danışmanlar ile sürdürülmüştür. Özellikle rüzgar türbini, güneş pv panelleri, güneş kolektörleri, ısı pompası, mikro-trijen, sıcak ve soğuk enerji deposu, gri su arıtma, yağmur suyunun geri kazanımı vb. sistemlerin özelliklerinin belirlenmesi, otomasyon senaryoları, simulasyon sistemi, işletmeye alma, ölçüm ve satın alınması sürecinde yer almıştır.
 

Yeşil Bina Projelerimizi görmek için lütfen tıklayınız

© 2012 VEN ESCO. 

bottom of page